۵ تکنیک خطرناک سئوی کلاه سیاه ( Black Hat SEO )

5 تکنیک خطرناک سئوی کلاه سیاه ( Black Hat SEO )Reviewed by کارگاه توسعه on Jan 24Rating: 4.0

در دنیای سئو ، ۳ نوع روش برای بهینه سازی سایت وجود دارد ؛ سئوی کلاه سفید – سئوی کلاه خاکستری و سئوی کلاه سیاه یا همان Black Hat SEO . در این مقاله قصد داریم ۸ تکنیک خطرناک از سئوی کلاه سیاه یا همان Black Hat SEO که امروزه از آنها استفاده می شود و البته ریسک بالایی دارند را مورد بررسی قرار دهیم ؛ باما همراه باشید …

۱- خرید بک لینک

مت کاتس ( مدیر اسمپینگ گوگل ) این را به وضوح توضیح می دهد

اکثریت قریب به اتفاق لینک ها که برای بالا بردن رتبه سایت استفاده می شوند ، بطور مستقیم خریداری می شوند .

خرید لینک برای بهبود سئو ، چندین مزایای مهم برای خریدار را داراست ؛ اول از همه خرید و ساخت چنین لینک هایی آسان است. هنگامی که یک معامله انجام می شود، نیازی به افزایش کیفیت محتوا وجود ندارد. در مرحله دوم ، Anchor Text  که یک عامل رتبه بندی قوی Google است ، بر اساس ترجیحات مشتری انتخاب می شود. این دو دلیل برای مقابله با رتبه بندی موتورهای جستجو به اندازه کافی ، کافی است ؛ به همین دلیل این یک روش سئوی کلاه سیاه یا Black Hat SEO شناخته شده و گوگل استفاده از آنها را منع کرده است ، بلکه لینک بیلدینگ بصورت طبیعی را توصیه می کند .

 

۲- کامنت های اسپم

آیا تا به حال شاهد وضعیتی بوده اید که نظر جدیدی در وب سایت شما ثبت می شود ، اما دارای محتوای بی ارزش و لینک های تبلیغاتی است ؟؟

این دقیقا همان کامنت های اسپم است که از تکنیک های خطرناک سئو به حساب می آید .

این نظرات معمولا برای لینک بیلدینگ و درج تبلیغات درج می شوند ، اما اکثریت لینک های درج شده در کامنت ها بصورت NoFollow بوده و اعتباری از سایت مبدا به سایت مقصد انتقال نمی دهند ؛ با این حال، در حال حاضر یکی از محبوب ترین شیوه های کلاه سیاه است.

به یاد داشته باشید، نظرات اسپم همچنین باعث آسیب رساندن به وبلاگ شما شده و باعث می شود بازدید کنندگان شما آنرا بی توجه و غیر حرفه ای مشاهده کنند ، بنابراین توصیه می شود کامنت ها پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر شوند تا از انتشار کامنت های اسپم جلوگیری گردد .

۳- تفاوت نگاه اسپایدر های گوگل با کاربر

یکی از روش های مرسوم سئوی کلاه سیاه ، ایجاد تفاوت در نگاه ربات های گوگل و کاربر عادی است ؛ در واقع، این متد SEO به عنوان فریبنده محسوب می شود، زیرا موتورهای جستجوگر به دنبال رتبه های مورد نظر برای کلمات کلیدی مورد نظر است. علاوه بر این، این نقض دستورالعمل های گوگل وب مستر است، زیرا در اغلب موارد، به افرادی که نتایج نامناسب دارند، خدمت می کند.

بعنوان مثال ::

ارائه یک صفحه از متن HTML به موتورهای جستجو در حالی که نشان دادن یک صفحه از تصاویر و یا فلش به کاربران.
قرار دادن متن یا کلمات کلیدی در یک صفحه فقط زمانی که کاربر عامل درخواست صفحه یک موتور جستجو است نه یک بازدید کننده انسانی.

هنگامی که گوگل متوجه عوامل رتبه بندی منفی مانند محتویات مخفی شده جاوا اسکریپت و اینگونه تغییرات منفی در سایت شما می شود ، به احتمال زیاد جریمه هایی را برای شما درنظر می گیرد و حتی ممکن است در بعضی از نتایج گوگل بطور کامل ناپدید شوید !

۴- Keyword Stuffing

این متدد یکی از روش های مرسوم سئوی کلاه سیاه بوده که به معنای تکرار کلمه کلیدی بیش از حد در محتواست

اما در حال حاضر ، گوگل به راحتی قادر به تشخیص Keyword Stuffing می باشد .

۵- متن های نامرئی

بعضی از وب سایت ها ، متن هایی را بصورت نامرئی ایجاد می کنند که برای کاربران عادی قابل مشاهده نیست اما توسط موتور های جستجو قابل تشخیص است .

این متدد نیز یکی از خطرناک ترین متدد ها می باشد ، شاید فکر کنید این مورد کاملا از نگاه گوگل مخفی و پنهان است ، اما در حقیقت چنین نیست .


در نتیجه …

تکنیک های کلاه سیاه بسیار خطرناک هستند زیرا اغلب آنها دیر یا زود تشخیص داده می شوند. در نتیجه یک وب سایت با انجام سئوی کلاه سیاه مجازات می شود و حتی میتواند به کل از نتایج گوگل ناپدید شود .