۵ نکته کلیدی و مهم برای طراحی لوگو موثر

 

برای بسیاری از شرکت ها، لوگوی قوی مشتریانی است که با نام تجاری شما ارتباط دارند. طرح های تبلیغاتی موفق به عنوان یک نشانگر قابل تشخیص برای نام تجاری شما عمل می کنند و به مشتریان ارزشمند شما کمک می کند محصولات و خدمات خود را شناسایی کند. هنگامی که به نام تجاری می آید، طراحی لوگو درست یک جزء اصلی است.

علامت های تجاری مانند نایک، استارباکس و اپل همه دارای لوگوهایی هستند که بسیاری از بازاریابان به عنوان بهترین آنها به حساب می آیند. این لوگوها می توانند به تنهایی بدون متن و جزئیات اطراف خود باقی بمانند و از طرفی کاربران را فورا جذب کنند و به آنها درک کامل درباره محصولات شرکتی که آنها به دنبال آن هستند را درک کنند.

لوگو یک بخش ضروری از یک استراتژی برند قوی است، با این حال طراحی یک نماینده از نام تجاری شما و بصری جذاب نیاز به یک رویکرد تاکتیکی دارد. شما می خواهید یک آرم است که قادر به تجسم کل نام تجاری خود و ارزش های شرکت خود را برجسته بدون اینکه بیش از حد جامع است که درخواست تجدید نظر خود را از دست می دهد.

از آرم های موجود که نیاز به یک طراحی مجدد دارند، به لوگوهایی که صرفا در فاز مفهومی مارک های راه اندازی هستند، زمانی که زمان برای توسعه استراتژی نام تجاری برای طراحی لوگو شما وجود دارد، چندین دستورالعمل وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

 

۱- روی سادگی تمرکز کنید !

 

 

نگه داشتن لوگوی خود را ساده ضروری است. اگر برای مخاطب بیش از حد برای تمرکز بر روی آرم وجود داشته باشد، برای هر دو مشتری بالقوه و موجود برای دریافت آن سخت تر است. بیش از حد بسیاری از عناصر چشمگیر در یک طراحی می تواند منحرف و دور از هدف اصلی از خود آرم – برای خدمت به عنوان نمایندگی از نام تجاری خود را.

این که آیا شما یک آرم جدید برای یک شرکت جدید ایجاد می کنید و یا طراحی مجدد آرم که قدیمی است، در هسته خود، لوگو در نظر گرفته شده برای نشان دادن نام تجاری خود است، بنابراین بهتر است آنها را بصری جذاب در حالی که هنوز با استفاده از یک طراحی تمیز است. یک قاعده خوب این است که اطمینان حاصل کنید که تمام لوگوها به صورت دوتایی ظاهر میشوند که در پس زمینه سفید رنگ است.

به عنوان مثال، ویندوز را در نظر بگیرید. اگر چه از زمان ایجاد آنها، نام تجاری تحت مجوز بسیاری طراحی شده است، طراحی فعلی آنها یک تغییر مدرن از لوگوهای پیش از آن است. لوگوی ویندوز امروز (تصویر زیر)، مسلما ساده ترین و پاکیزه ترین طراحی آن است.

با یک نام تجاری که بر روی عصر عصر دیجیتال تأسیس شد، لوگوی آنها واقعا آن را درک می کند. سادگی آن و نگاه و احساس دیجیتالی امروز نمایانگر کامل شرکت است. اگر نگاهی به تکامل برخی از آرم های قدیمی تر خود در زیر آورده اید، مطمئنا می توانید برخی عناصر اصلی علامت تجاری را در آرم کنونی خود مشاهده کنید.

به غیر از تشخیص نام تجاری سریع و طراحی ساده ای که در چشم وجود دارد، طراحی لوگو به همان اندازه ساده است که هنگام استفاده از آرم شما در مواد دیگر نیز اهمیت دارد، که ما را به نقطه بعدی می آورد.

 

۲- به این فکر کنید که لوگوی شما در کجا مورد استفاده قرار خواهد گرفت ؟

 

هنگامی که شما در حال انجام یک طرح لوگو جدید هستید یا یک آرم موجود را دوباره طراحی می کنید، همیشه باید در مورد چگونگی استفاده از لوگو و نحوه ظاهر آن فکر کنید. از کارت های کسب و کار، به تخته های پوستر، به عناصر محلی، مهم است که در مورد چگونگی نمایش لوگوی شما به صورت آنلاین و آفلاین فکر کنید.

به تازگی Uber لوگوی خود را دوباره طراحی کرده است تا دقیقتر “داستان” نام تجاری خود را به تصویر بکشد. از آنجایی که اکثر مشتریان خود از برنامه های کاربردی خود از این برنامه استفاده می کنند، احتمالا این نام تجاری باید در چگونگی نشان دادن لوگو بر روی یک آیکون برنامه و روی یک صفحه کوچک تمرکز کند.

 

عدم توجه به استفاده آینده از لوگو شما ممکن است باعث مشکلات بسیاری در جاده شود. اگر لوگوی شما در نهایت در کنار وسایل نقلیه حمل و نقل، بر روی بیلبورد های بزرگ یا کارت های کسب و کار کوچک قرار گیرد، این مهم است که شما در نظر بگیرید که چگونه طراحی بر روی تمام این سیستم عامل ها و قطعات وثیقه ظاهر می شود.

 

۳- بروزرسانی طراحی در طول زمان

 

 

متأسفانه، حتی بهترین آرم ها برای همیشه نمی گذرد. به منظور حفظ روزآمد و به موقع، مهم است که ترفندهای کوچک را در نظر بگيريد تا آرم شما فعال شود. گفته می شود که اگر آرم شما در گذشته موفق بوده است، همیشه بهترین انتخاب برای انجام تغییر قابل ملاحظه ای از طراحی مورد استفاده شما نیست. گاهی اوقات تغییر ساده نوع صورت و یا استفاده از آیکون پاک کننده می تواند بسیار برای ایجاد آرم بیشتر با زمان مناسب باشد.

اگر شما به دنبال یک آرم جدید برای شرکت خود هستید یا در حال گذراندن زمان است که سازمان خود را بازنویسی می کنید، روی تلاش برای پیدا کردن تعادل تمرکز کنید. اگر شما با تیم مناسب طراحان و بازاریابان برند کار می کنید، می توانید یک محیط شاد بین آرم موجود در مقابل یک طراحی به روز شده ای که ظاهر و احساس جدیدی را نشان می دهد پیدا کنید.

به تازگی، هتل های ماریوت طراحی آرم شناخته شده خود را به چیزی تغییر دادند تا کمی بیشتر به روز شوند. طراحی مجدد لوگو یک نمونه عالی از پیدا کردن تعادل بین یک نگاه جدید و قدیمی است. آنها سبک خود را “M” خود نگه داشتند، اما بقیه متن را به عنوان رنگ قرمز سنتی مخلوط کردند. طراحی تمیز یک تغییر اساسی از لوگوی قدیمی خود نیست، اما هنوز دارای احساس مدرن به آن است.

 

۴- درمورد طراحی بی وقفه فکر کنید !

 

 

همانطور که در بالا توضیح داده شد، گاهی اوقات پس از یک دوره زمانی، طراحی لوگو شما برای به روز رسانی ناقص است. این گفته می شود زمانی که آرم شما را تغییر می دهید، نمی خواهید آن را به خاطر یک نیاز عظیم برای تغییر به دلیل یک نگاه کاملا منسجم به خودتان تحمیل کنید. یک دستورالعمل کلی که با طراحی مجدد لوگوی شما در ذهنتان قرار دارد، اجتناب از هر چیزی است که به لحاظ مرسوم، به دلیل آنکه تا ابد ادامه نخواهد یافت. اغلب مارک ها یک طراح را انتخاب می کنند که دارای یک نگاه مرسوم و احساس است، و این می تواند یک اشتباه گران قیمت باشد. اگر شما یک طراحی را انتخاب کنید که به موقع است و چیزی با طول عمر ندارد، احتمالا این موضوع باقی نخواهد ماند، ممکن است با ارزشهای نام تجاری شما سازگار نباشد، و همچنین احتمال دارد بسیاری از مارک های دیگر طراحی مشابهی داشته باشند.

حتی اگر شما در حال طراحی مجدد نباشید و شروع یک شرکت جدید که نیاز به اولین لوگوی خود را دارد، بهتر است با طراحی بی نظیر و پاکیزه ای بروید. این به این معنی نیست که شما به یک نگاه مدرن نیاز دارید و برای لوگوی خود احساس می کنید، اما نباید شامل عناصر طراحی شده باشد که به سادگی روند سال است.

 

۵- روند صحیح !

 

 

در نهایت، هنگامی که شما شروع به طراحی فرآیند طراحی لوگو می کنید، ضروری است که اقدامات لازم را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که طراحی طراحی شده ای دارید که می تواند به طور موثر تشخیص نام تجاری برای شرکت شما را مدیریت کند.

هنگامی که ما چند طرح داشته باشیم، از طریق چندین دور تجدید نظر خواهیم کرد و از دیگر کارشناسان شرکت ما برای مجموعه ای از چشمان و نظرات دوم خواهیم پرسید. ما همیشه به طراحی لوگو در سیاه و سفید نگاه می کنیم، به طوری که تصمیم گیری ها صرفا براساس طرح رنگی انجام نمی شود. پس از طراحی انتخاب شده به عنوان مورد علاقه، پس ما می توانیم رنگ را ترکیب کنیم، اما برای اولین بار باید طراحی خود را بدون تغییر در انتخاب رنگ انتخاب کنیم.

 

نام تجاری و بازاریابی با طراحی لوگو

این که آیا شما یک شرکت جدید را راه اندازی می کنید و یا نیاز به یک آیکون نمادین برای نشان دادن نام تجاری خود دارید یا اگر شرکتی هستید که در سال های گذشته در صنعت مربوطه بوده است، طراحی لوگوی قوی ضروری است. پیدا کردن تعادل بین یک آرم که به اندازه کافی ارزش شرکت شما را ارائه می دهد، در حالی که هنوز بصری جذاب می تواند دشوار است، اما با استعداد مناسب، قطعا می تواند انجام شود.