طراحی سایت با وردپرس چه مزایا و معایبی دارد ؟

طراحی سایت با وردپرس چه مزایا و معایبی دارد ؟Reviewed by کارگاه توسعه on Dec 6Rating: 5.0

 

اگر شما یک کسب و کار دارید، باید یک وب سایت داشته باشید تا بتوانید در بازار رقابتی و در حال رشد تجارت خود مقاومت کنید. اما سوال که به ذهن شما می آید جایی است که از آن شروع شود؟ کدام پلت فرم برای شروع توسعه بهتر است؟ حتی اگر شما یک وبسایت داشتید، باید بدانید که چگونه در بالا باشید و اینکه چرا طراحی سایت با وردپرس به محبوبیت خاصی رسیده است .

ساخت وب سایت در سیستم مدیریت محتوا امکان پذیر و کارآمد تر است زیرا به شما اجازه می دهد محتوای را به راحتی و به طور موثر تغییر دهید. آنها سطحی انتزاعی را ارائه می دهند تا کاربران بتوانند به راحتی قابلیت های عمومی و رسیدن به هدف کسب و کار خود را ایجاد کنند.

یک وبسایت قابل اعتماد برای کاربران به عنوان بخشی از یک کسب و کار ویژه ای را برای تسهیل توسعه وب و افزایش تجربه کاربر فراهم می کند. توسعه وب شامل طراحی سایت، طرح آن، چارچوب، رابط برنامه نویسی کاربردی (API) است که برای ارائه یک واحد واحد و راه حل برای کاربران به هم پیوسته است.

 

 

در سراسر سیستم عامل های دیگر، وردپرس دارای لبه و محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) است. این نرم افزار است که می تواند از طریق استفاده از قابلیت های غنی و API های آن گسترش یابد. البته، دیگر چارچوب ها و برنامه های مختلف در دسترس هستند اما با وردپرس، قابلیت استفاده بسیار آسان است در مقایسه با دیگر سیستم مدیریت محتوا. این منبع آزاد و رایگان به همراه جوامع بزرگ توسعهدهندگان است که محبوبیت آن را در اختیار دارد. اگر شما بودجه کافی ندارید، اما می خواهید مزایای قابل توجهی را به دست آورید، وردپرس راه رفتن است. این یک انتخاب خوب است، در واقع به دلیل تم وردپرس قابل تنظیم، پلاگین ها، سازگاری کراس پلت فرم.

 

  • بیش از ۴ هزار قالب رایگان ( تنها در مخزن وردرس )
  • بیش از ۵۰ هزار پلاگین رایگان ( تنها در مخزن وردپرس )
  • حدود ۷۵ میلیون سایت های دنیا با وردپرس است

 

همانطور که نمودار پایه می گوید همه اینها این است که وردپرس پلت فرم به طور گسترده ای استفاده می شود و دیگر سیستم عامل ها جایی ندارند. اما به هر حال، دو داستان وجود دارد. اگر چه این محبوب است اما هنوز دارای شکاف هایی است که باید پر شوند. بنابراین، از طریق این مقاله، ما در مورد مزایا و معایب وردپرس بحث خواهیم کرد.

 

:: مزایای طراحی سایت با وردپرس

۱- متن باز است !

وردپرس یک پلت فرم متن باز است که به معنی آن است که توسعه دهندگان می توانند از کدهای نوشته شده و مورد استفاده در حال حاضر بدون نیاز به تغییر یا شروع از ابتدا استفاده کنند، آیا این عالی نیست؟ همانطور که جوامع بزرگ توسعه دهندگان دارد، در نتیجه، توسعه دهندگان با استفاده از هر کدام از دیگر منابع، زمان و هزینه نوشتن و اجرای یک برنامه جدید را به اشتراک می گذارند. این تحت مجوز GPLv2 می آید، به این معنی که شما به راحتی می توانید بدون تغییر هزینه، اشتراک و یا هزینه های مجوز، تغییر، توزیع و استفاده از آن را انجام دهید.

۲- قابلیت استفاده و سادگی

با CMS های دیگر شما نیاز به درک پایه ای از اصطلاحات فنی و دانش دارید، اما در وردپرس نیازی به دانستن اصطلاحات فنی ندارید ! وردپرس به سرعت راه اندازی میشود ، به روز رسانی می شود و در مجموع روند ساده ای را دارد .

۳- تنوع پلاگین ها

یکی دیگر از مزایای بزرگ وردپرس. این تقریبا بیش از ۴۵،۰۰۰ پلاگین برای تقریبا هر قابلیت دارد. شما می خواهید تجزیه و تحلیل سایت خود را انجام دهید، شما یک پلاگین خاص دارید که می خواهید SEO را بهبود ببخشید. باز هم شما مجبور نیستید یک خط از کد را برای هر عملکرد بنویسید فقط پلاگین مربوطه را نصب کنید و این قابلیت را در سایت خود داشته باشید.

۴- توسعه سریع

مهمترین مزیت وردپرس این است که سرعت شما قادر به ایجاد و شروع به استفاده از وب سایت است. شما می توانید با استفاده از پلاگین ها و قالب های موجود آن ، سایت خود را ایجاد کنید. فرآیند ایجاد یک سایت با وردپرس بسیار ساده است،

۵- امکانات و انعطاف پذیری بسیار

سیستم مدیریت محتوای وردپرس ، از انعطاف پذیری بسیار خوبی برخوردار است ، میتواند به هر سبکی سفارشی سازی شده و ساختار خوب آن میتواند پاسخگوی هر گونه وب سایتی باشد .

از امکانات اماده این CMS میتوان ( مدیریت کاربران – مدیریت فایل های چند رسانه ای – برگه ها و مقاله ها و … ) اشاره کرد که فرایند توسعه وب سایت را بسیار سریعتر و آسانتر می سازد .

 

 

 

:: معایب طراحی سایت با وردپرس

۱- متن باز بودن آن

وردپرس مشهور است زیرا منبع باز است و همین دلیل برای سقوط آن است. همانطور که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد، آن همواره به هدف هکرها است. سایت شما به حملات اینترنتی آسیب پذیر است زیرا کد شما استفاده شده توسط شخص دیگری نوشته شده است، بنابراین احتمال این است که ممکن است حاوی کد های مخرب یا اشکال باشد تا مانع عملکرد سایت شود.

۲- کاهش سرعت سایت توسط پلاگین های زیاد

پلاگین ها برای ارتقاء قابلیت های سایت وجود دارد، اما، آنها می توانند از راه دور نیز کار کنند. با استفاده از تعداد زیادی افزونه ها به شدت بر عملکرد سایت تاثیر می گذارد و باعث کاهش سرعت و زمان پاسخ می شود. سعی کنید از استفاده از افزونه های اضافی خودداری کنید و با هر بروزرسانی، مواردی را که کار نمی کنند یا دیگر لازم نیست حذف کنید.

 

 

:: جمع بندی 

اگر چه وردپرس دارای مزایا و معایب است، اما هنوز هم از این امکان استفاده می کند و مزایای آن بر معایب آن افزوده است. با وردپرس، به طور کامل امکان ترکیب چارچوب های مختلف و افزایش رشد کسب و کار و دستیابی به هدف مورد نظر امکان پذیر است . انعطاف پذیر بودن وردپرس میتواند تمام خواسته های یک وب سایت را پاسخگو باشد و در زمان و هزینه صرفه جویی بسیاری کند .