فقط ۷ ثانیه فرصت برای جذب بازدید کننده به سایت خود دارید !

از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ توجه کاربران به یک وب سایت ، از ۱۲ ثانیه به ۷ ثانیه رسیده ! یعنی مدیر یک سایت فقط ۷ ثانیه فرصت داره تا بتونه بازدید کننده رو جذب کنه !

 

زمینه طراحی وب سایت بسیار گسترده و دائما در حال تغییر است. بنابراین، ماندن با آخرین به روز رسانی و ایجاد وب سایت طراحی موثر و قابل توجه وب سایت ها چیزی کمتر از یک چالش است. طراحی وب سایت می تواند تنها زمانی موثر باشد که می تواند بازدیدکنندگان را درگیر کند و آنها را متقاعد کند که در وب سایت باقی بمانند و دوباره برگردند. این می تواند در دنیای بسیار رقابتی آنلاین که در آن وب سایت های بی شماری برای توجه کاربر رقابت می کنند بسیار دشوار می شود. لیست طولانی عوامل موثر بر توانایی وب سایت برای تحت تاثیر قرار دادن و مشارکت کاربران باعث می شود این کل کار حتی بیشتر به چالش بکشد.

اگر تولید منافع بیشتر و بهبود تبدیل به وب سایت ها اهداف اولیه خود را برای سال ۲۰۱۵، پس از آن به اشتراک گذاشته شده در زیر بهترین راهنمایی شش است که می تواند در طراحی وب سایت برای جذب حداکثر بازدید کننده گنجانیده شده است.

۱٫ بهبود خوانایی

قابلیت Readability یک عامل حیاتی است که تفاوت قابل توجهی را در سطح موفقیت در وب سایت در حوزه آنلاین به دست می دهد. برای کاربران بسیار راحت است که وب سایت را نادیده بگیرند و در صورت خواندن محتوای آنها دچار مشکل شوند. بنابراین، هنگام طراحی یک وب سایت، باید یکی از مهمترین آنها باشد. هنگامی که یک کاربر از یک سایت بازدید می کند، انتظار دارد اطلاعات را به راحتی و به راحتی دریافت کند. یک طراحی وب سایت خوب، تضمین می کند که محتوا به راحتی قابل خواندن و قابل درک است. در صورتی که محتوای موجود در یک وب سایت کوچک و دشوار است برای خواندن و سپس می تواند بازدید کنندگان از دست دادن علاقه خود را و از بین بردن هر گونه شانس آنها را از سایت بازدید دوباره.

۲٫ تمرکز بر روی سادگی

طراحی وب سایت را به سادگی و تمیز نگه دارید تا مانع ترک بازدید کنندگان نشوید. برای صاحبان سایت غیر معمول نیست که از هر عنصر و قابلیت موجود استفاده کنند تا وبسایتشان جالب و جذاب باشد. این باید در هر هزینه اجتناب شود، زیرا این یکی از اشتباه ترین و مخرب ترین طراحان است. ارائه یکی از جنبه های مهم طراحی وب سایت خوب است، زیرا بازدیدکنندگان براساس چگونگی طراحی ساده و جالب، یک نظر در مورد یک وب سایت ایجاد می کنند. محتوا به درستی ترتیب داده شده، با تایپوگرافی ساده کلید برای جلوگیری از حواس پرتی و اجازه دادن به کاربران در نقاط مهم تمرکز است. با تاکید بیشتر می توان با استفاده از نقاط گلوله به اطلاعات خاصی رسید. همان قاعده در مورد فرمها نیز کاربرد دارد. بازدیدکنندگان می توانند به آسانی با فرم های طولانی درخواست اطلاعات بیش از حد و جزئیات را راحت کنند، بنابراین باید با استفاده از اطلاعاتی که بیشترین مورد نیاز است، آنها را مختصر نگه دارید.

۳٫ شامل محتواي كيفي

محتوای قطعا پادشاه است که در مورد طراحی وب سایت طراحی شده است که توانایی جذب بازدیدکنندگان بیشتر را دارد. هدف اصلی که کاربران از یک وب سایت بازدید می کنند، کسب اطلاعات است و مطالب به خوبی نوشته شده در این زمینه به خوبی مورد استفاده قرار می گیرد. برای شروع، توصیف باید منحصر به فرد باشد و با توجه به ترجیحات مخاطبان هدف، به لحاظ حرفه ای نوشته شود. در حالت ایده آل باید در مرکز یا بالای صفحه قرار بگیرد، جایی که قابل توجه است. برای ایجاد علاقه در میان بازدید کنندگان، وبلاگ ها و مقالات جدید و به طور مرتب به روز شده باید به طور منظم در وب سایت قرار گیرد. علاوه بر این، انجام این کار می تواند به یک شرکت کمک کند تا موقعیتی معتبر و معتبر در میان مخاطبان خود کسب کند.

۴٫ معرفی پیمایش اختلاف منظر

با پیمایش اختلاف منظر، این کار عرفانی می تواند به یک ویژگی جذاب برای مخاطبان شما تبدیل شود. این روند اخیرا معرفی شده است و در حال حاضر در صنعت طراحی وب سایت با ارائه گزینه چشم نواز و بصری جذاب برای ارائه پیام مورد نیاز است. بسیاری از وب سایت های محبوب قبلا این ویژگی را در طراحی خود گنجانده اند. اصطلاح Parallax Scrolling اساسا به عناصر چندگانه، معمولا تصاویر، اشاره دارد که به صورت جداگانه حرکت می کنند زمانی که کاربر یک صفحه وب را حرکت می دهد. این نتیجه یک تجربه منحصر به فرد و دینامیکی است که کاربران را تشویق به حرکت بیشتر می کند. در نتیجه افزایش زمان صرف شده توسط کاربران در وب سایت و افزایش شانس بازگشت به وب سایت دوباره.

۵٫ زمان بارگیری را کاهش دهید

بارگیری آهسته یکی از عوامل مهم تاثیر نامطلوب بر محبوبیت یک وب سایت است. هیچ کس دوست ندارد زمان خود را در انتظار وب سایت برای بارگذاری، زمانی که او مقدار زیادی از گزینه های دیگر برای دریافت اطلاعات مورد نظر خود را، در قالب وب سایت ها به همان اندازه شگفت انگیز و جذاب است. با این حال، با توجه به تعداد عناصر موجود در طراحی وب سایت در این روز، مانند تصاویر، گرافیک و انیمیشن، نتیجه نهایی معمولا وب سایت های بسیار پیچیده و بارگذاری سریع است. طراحان می توانند از تکنیک های مختلفی برای مقابله با این مسئله استفاده کنند، مانند حذف محتوای و بهینه سازی تصاویر برای وب و غیره و نگه داشتن زمان بارگذاری وب سایت به حداقل.

۶٫ پاسخگویی را افزایش دهید

با استفاده از کاربران با استفاده از دستگاه های مختلف برای مرور وب سایت ها، نیاز به ایجاد یک طراحی وب سایت پاسخگو نباید نادیده گرفته شود. Responsiveness یک اصطلاح است که برای توصیف توانایی وب سایت برای انطباق با اندازه و رزولوشن صفحه نمایش متفاوت است. طرح بندی، محتوا و دستورالعمل