کاربرد های ربات تلگرام برای یک وب سایت

در این نوشته میخواهیم درباره کاربرد های ربات تلگرام برای یک وب سایت بحث کنیم و روش های استفاده آنرا شرح دهیم .

امروزه تلگرام از پر کاربرد ترین رسانه های فضای مجازی شناخته شده که طیف وسیعی از کاربران را دربر میگیرد ، ربات تلگرام میتواند کار های اصلی یک وب سایت را در قالب تلگرام برای شما انجام دهد که همین سبب راحتی بیشتر کاربر و تجربه بهتر از خدمات شما می گردد .

شاید فکر کنید با وجود اینکه یک وب سایت می تواند کار های وسیعی را انجام و نیاز های ما را برطرف کند ، دیگر چه نیازی به ربات تلگرام خواهد بود ؟

+ در پاسخ باید بگوییم ، با توجه به اینکه تلگرام بسیار فراگیر شده ، ربات می تواند امکان استفاده از خدمات سایت شما را در موبایل کاربر فراهم کرده و استفاده از آن در موبایل را راحتتر سازد .

هم اکنون چند نمونه مثال از کاربرد های ربات را بیان خواهیم کرد .

 

۱- ثبت سفارش از طریق ربات

یکی از کار های ربات ، میتواند ثبت سفارش بدون نیاز به مراجعه به سایت شما باشد . ربات میتواند مشخصات سفارش را دریافت کرده و آنرا برای شما ذخیره کند .

 

۲- ارائه خدمات خاص از طریق ربات

اگر بخواهیم مثال بزنیم ، یکی از خدمات خاصی که میتوان با ربات انجام داد ، جستجوی فیلم درخواستی کاربر و دریافت لینک دانلود آن می باشد ؛  در واقع یک ربات تلگرام ، دسترسی به سایت شما را از طریق موبایل کاربر آسانتر و سریعتر می سازد .

 

۳- ارائه نمونه کارها بر اساس درخواست کاربر

یکی از کار های دیگر ربات ، ازائه نمونه کار های شرکت شما به کاربر می باشد ؛ شما میتوانید بر اساس درخواست مشتری ، نمونه کار های همان دسته را از طریق ربات به کاربر نمایش دهید .

 

۴- پاسخگویی به سوالات متداول

شما میتوانید یکسری سوالات متداول درباره کار خود تولید کرده و آنرا در ربات تلگرامی خود به نمایش بگذارید . کاربر با کلیک کردن بر روی هر سوال ، پاسخ آن را مشاهده خواهد کرد .

 

۵- ارسال مطالب ارسالی از سایت به کانال تلگرام

یکی از کار های بسیار جالب ربات ، ارسال مطالب ارسالی از سایت به کانال تلگرامی شما است .

با اینکار ، دیگر نیازی نیست پس از ارسال مطلب در سایت ، دوباره آنرا درون کانال خود منتشر کنید ؛ اینکار بسیار زمانبر و خسته کننده خواهد بود .

درحالی که با استفاده از ربات ، میتوان بصورت اتوماتیک مطالب ارسالی را وارد کانال نمود و سرعت کار را تا حد زیادی بهبود بخشید .

۶- و هر چیزی که شما فکرش را می کنید 😉